היופי שלך, הידע שלנו.
התקשרו עכשיו! 052-4339725

הסרת שיער – SHR

נכתב על ידי: נמצא בקטגוריה: הסרת שיער SHR 05 מרץ 2013 0 תגובות תגים:,

הסרת שיער – SHR
בעולם הטכנולוגיה, כמו בעולם הטכנולוגיה, קידמה היא שם המשחק, ומעצם טבעה, הטכנולוגיה לא מפסיקה להתפתח לעולם. כשהיא נפגשת עם רפואה, קוסמטיקה וכל מה שביניהן, כולנו מושפעים מזה ברמה כזו או אחרת.
הסרת שיער לצמיתות, או כפי שהיא מוגדרת על פי ה-FDA "לטווח ארוך", החלה את דרכה לא לפני שנים רבות במונחים של אבולוציה. זה התחיל מאפילציה, המחט החשמלית שהחלישה את שורש השערה באמצעות פולסים חשמליים לשורש על מנת למגר את תא השורש. הטיפול האיטי, שיכול היה לטפל בכל שערה בנפרד, הפך אותו להתאים בעיקר לאזורים קטנים כמו סנטר ופאות, וגם אז לארוך ומתיש לעיתים.
לאחר מכן בא הסרת השיער בלייזר, שהביא בשורה חדשה לשעירות, אבל לא רק. נשים וגברים עטו על הטכנולוגיה החדשה, שהבטיחה להם להיות חלקים לתמיד. בפועל ההבטחות קצת השתנו, אבל אין ספק שאנשים גילו את החוויה של להיות ללא שיער. סוף סוף גם המזרח תיכונים יכלו להתגאות ברגליים חלקות, ולימים גם בידיים חלקות, בגב חלק, בעורף חלק, במשפעות חלקות והרשימה התארכה והתארכה. העולם לא פסח על אף איבר בגוף שאפשר היה להסיר ממנו את השיער המיותר, וברוב המקרים לא נרתע מהכאב הבלתי נסבל שהלייזר הסב, וזאת עוד לפני שהזכרנו את העלויות הדמיוניות שהטכנולוגיה החדשה גבתה ממטופליה. עשרות אלפי שקלים לאזורים הגדולים, ורק אלפי שקלים לאזורים הקטנים. בעלי השיער הבהיר והעור הכהה נשארו שעירים לעזאזל. קרן הלייזר לא יכלה לשיער הבהיר ולא לעור הכהה, ובעליהם נותרו בצד להמתין לחידושים, שלא איחרו להגיע.

לאט לאט, או ליתר דיוק מהר מהר, הגיעו פיתוחים חדשים של הלייזר – האינפרא אדום או בשמו IPL, שהיה זמין בכל קליניקה קוסמטית רעננה, והציע חלופה קצת אחרת להסרת השיער. הכאב קצת אחר, גם המחירים קצת השתנו.
ואז הגיעה בקול תרועה רמה הטכנולוגיה העדכנית ביותר, שלקחה את היתרונות והשאירה את החסרונות הרחק מאחור. טכנולוגיית ה- SHR – Super Hair Removal, המבוססת על חימום הדרגתי, ולכן לא מסבה כאב, אינה גורמת לכוויות או לפגיעות אחרות בעור, מתאימה לכל סוגי וגווני העור והשיער ואין צורך להימנע מחשיפה לשמש, מה שאומר שאפשר לבצע את הטיפול גם במהלך הקיץ. אם לא די זאת, תוצאות הטיפול מהירות, ובתוך 6-10 טיפולים אפשר כבר לנשום לרווחה. המחירים כה סבירים, עד כי הוא מגיע לעשרות או מאות בודדות של שקלים לכל אזור. לא סכומים שמישהו חלם עליהם בעידן הלייזר המוקדם.

 הסרת שיער – מיומנה של מטופלת
אחרי שנים של התעסקות בלתי פוסקת עם שיער מיותר, תפילותיי נענו. יום אחד הסתובבה שמועה שיש טיפול חדשה להסרת שיער לצמיתות. לא היה גבול לאושרי, ומייד התחלתי בסקר שוק. אוזניי כמעט נשרו לשמע העלויות. 14,000 שקלים הסרת שיער ברגליים. הייתי רק בת 20, משוחררת טרייה. מי יכול לעמוד בהוצאה כזו?
אחרי יומיים של פנים נפולות, וניסיון לטכס עצה, אמא ואבא הסכימו להשתתף בהוצאה, רק כדי לראות אותי שוב מחייכת. החלטתי להתחיל בחצי הרגל התחתון ולשמוח בחלקי. התור נקבע לשבועיים לאחר מכן. בקושי רב הצלחתי להתאזר בסבלנות עד שהיום המיוחל הגיע. בהתרגשות רבה הגעתי למכון הסרת שיער לצמיתות, כדבר השלט שקיבל את פניי. כרבע שעה לאחר מכן שכבתי בחדר לבן, מעליי עמדה טכנאית לבושה חלוק, אוחזת את ידית המכשיר ושואלת אם אני מוכנה. אם אני מוכנה? מאז שנולדתי אני מוכנה.
אז זהו, שלזה לא הייתי מוכנה.
הכאב היה בלתי נסבל, כאילו מישהו דוקר אותי עם מיליוני סיכות, כאילו הייתי מתחת לאש בוערת. ניסיתי, באמת שניסיתי, אבל אם זה הסרת שיער לצמיתות, אז כנראה שאני אשאר שעירה למוות. ביקשתי להפסיק את הטיפול, קמתי ויצאתי מהחדר. את המכון להסרת שיער עזבתי ללא תוצאות,
עם ההבנה שאין לי סיכוי להיות חלקה. בצר לי, החלטתי לחזור לשיטות המסורתיות.
יותר מעשור עבר. טכנולוגיות חדשות הגיעו מאז, אבל אני החלטתי לא לטפח ציפיות. לכן,
כשאמא סיפרה לי שהקוסמטיקאית שלה מבצעת טיפולי הסרת שיער ללא כאב, הבטתי בה בספקנות. היא הבטיחה לי שהיא ניסתה לפני שסיפרה לי על כך, כדי לא לעורר בי תקוות שווא. אני והספקנות שלי התקשרנו לקבוע תור. הפעם לא התרגשתי. הגעתי ערוכה ומוכנה להפסיק את הטיפול, ממש כמו לפני עשור. היא התחילה את הטיפול והפלא ופלא, לא הרגשתי דבר. את בטוחה שזה עובד? שאלתי אותה. היא חייכה והבטיחה שהמכשיר עובד. זה מכשיר הסרת שיער ב-SHR, היא הסבירה לי. זו הטכניקה החדשה ביותר, שאחד היתרונות שלה הוא שהיא לא כרוכה בכאב כלל. בנוסף, היא המשיכה, לא צריך להימנע מחשיפה לשמש, והתוצאות מגיעות מהר מאד. העלויות, הסתבר לי בסוף שרשרת ההפתעות שלי לאותו יום, היו בערך כמו של ג'ינס וחולצה.
שנה עברה מאז. התמדתי בטיפולים כמו שלא התמדתי בדבר בחיי. שיער דליל ובהיר עד לא נראה צומח לי על הרגליים. את הטיפולים לא הרגשתי, לא פיזית ולא כלכלית. מאז שלחתי עוד חברות ובנות משפחה לטיפול ששינה את חיי.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Related Posts