היופי שלך, הידע שלנו.
התקשרו עכשיו! 052-4339725

סדנת איפור וסטיילינג

נכתב על ידי: נמצא בקטגוריה: איפור, סטיילינג 05 מרץ 2013 0 תגובות תגים:, , ,

סדנאות איפור
ככל שהאיפור הפך עשיר יותר בהיצע ומשתנה יותר באופנה, יותר ויותר חוקים וכללים הגדירו את האיפור הנכון. עם הזמן הכללים הללו הפכו להיות אישיים, וכל אישה יכלה ללמוד את כללי האיפור הנכונים עבורה.
המודעות הגוברת לאיפור, אסתטיקה ושמירה על העור, הגיעו גם לנערות, שהחלו ללמוד לשמור על עורן כבר מגיל צעיר. יותר ויותר אמהות מבקשות ללמד את בנותיהן את סודות האיפור, ולתת בהן את תורת האסתטיקה כבר מילדותן.

 


סדנאות איפור – הרבה יותר מאיפור
למה יש כל כך הרבה סוגים של סומק? מה זה איפור מינרלי? מה הקשר בין איפור לקוסמטיקה? ואיך הולכים עם מייקאפ במדינה חמה כמו ישראל?
האיפור מוכר לאנושות כבר אלפי שנים, ותמיד הוא שימש לצורכי יופי ואסתטיקה וגם לצרכים רפואיים. הקשר בין איפור לקוסמטיקה ידוע גם לעולם המודרני כבר מתחילת המאה ה-20. לא רק שהאיפור מסייע בהגנה על העור מפני מזיקים חיצוניים (פעם היו אלה מעופפים, היום אלה הרדיקלים החופשיים, זיהום אוויר ושאר מרעין בישין), אלא שהוא עצמו הפך למוצר קוסמטי טיפולי. מרקמים שונים של תכשירי איפור החלו לשמש את תעשיית הקוסמטיקה גם כמוצרי אנטי אייג'ינג ולטיפול בעור פגוע.
לא רק זאת, אלא שיותר ויותר גדלה המודעות לכך שככל שהעור נראה טוב יותר, האיפור נראה טוב יותר על גביו. בעור פגוע אנו עושים שימוש בתכשירים מתאימים כדי להסתיר את הפגמים (החל מקמטים וכלה בצלקות), אבל כשהעור מטופל ואין עליו פגמים, אז האיפור במיטבו.
וברור שאם איפור יכול להועיל, הוא גם יכול להזיק.
תכשירים לא מתאימים או שימוש לא נכון בהם עלולים ליצור פגמים בעור שלא היו בו קודם. תכשירים שומניים מדי עלולים לסתום את הנקבוביות, תכשירים המכילים רכיבים מזיקים עלולים לגרום לאלרגיות במקרה הטוב, את מברשות האיפור הסינתטיות העור שלנו ברוב המקרים מאד לא אוהב ורשימת הלא-לא עוד ארוכה.
אלה רק חלק מהסיבות בשלן סדנאות האיפור אמנם נועדו ללמד שימוש באיפור, אבל מכיוון שאיפור הולך רחוק אחורה וקדימה לעבר קוסמטיקה רפואית, טיפול בעור והגנה עליו, סדנאות איפור הן הרבה יותר מרק איפור.
בסדנאות האיפור שלנו תמיד נתחיל משיחה על קוסמטיקה רפואית. הקהל המבוגר יותר ישמע הרצאה מרתקת על אנטי אייג'ינג, הקהל הצעיר יותר ישמע על חשיבותם של הרגלי ניקיון העור. הקהל שבאמצע – בנות ה-30-50, ישמעו על הקשר בין קוסמטיקה לגיל הפריון, מה קורה לעור בשלב הזה בחיינו, איך אפשר להימנע מנזקים בלתי הפיכים ולהגיע עם העור לגיל 50 כשהוא חף מצלקות אקנה, קמטים עמוקים, כתמים ופיגמנטציה.
אחרי שדיברנו על כל אלה, אפשר לעבור לאיפור, וגם לסטיילינג, המהווה חלק בלתי נפרד מעולם האסתטיקה והיופי. אז נכון, לא כל תכשיר איפור מתאים לכל אחת, ולא כל המרקמים נראים טוב על כל סוג עור. אבל יש מספיק לכולן ורק צריך לדעת לזהות, לבחור ולהשתמש נכון.

 


ההיסטוריה של האיפור
לא רק מטרה של יופי ואסתטיקה היה לאיפור. הקדמונים נהגו לאפר את פסלי האלים במטרה להפיח בהם חיים. לאיפור היה גם תפקיד רפואי, כמו הגנה על העפעפיים מפני התייבשות והרחקת חרקים מעופפים מהעיניים אשר גרמו לדלקות. אצל המצרים אף רווחה האמונה כי לאיפור סגולה של הגנה מפני עין רעה, ואף שיפור כושר הראייה. אצל הפרסים כונה עולם האיפור והקוסמטיקה "רפואה של יופי" והוקדש לו כרך שלם באנציקלופדיה רפואית.
אבל איפור לצורכי יופי ואסתטיקה מוכר אצל נשים בלבד משחר ההיסטוריה, החל מכ-4000 שנה לפני הספירה. גם בתנ"כ אפשר למצוא אזכורים לנוכחותו של האיפור. למשל, בספר ירמיהו, פרק ד', פסוק ל', נאמר: "כִּי-תִקְרְעִי בַפּוּךְ עֵינַיִךְ–לַשָּׁוְא, תִּתְיַפִּי".
מאז טרנדים שונים ומשונים באיפור שטפו את העולם, וצבעים באים והולכים. בתקופות מסוימות האיפור או היעדרו, אף שימש לנקיטת עמדה והצהרה פוליטית וחברתית והחיבור בין הקוסמטיקה לאיפור הלך וצבר תאוצה עם השנים.
החידושים וההמצאות שמאפיינים את המאה ה-20 לא פסחו על עולם האיפור, וכמעט אין עשור שאין בו המצאה חדשה, מוצר שלא נראה קודם לכן או טרנדים שהכתיבו אמירות חברתיות חדשות לבקרים.
מוצרים ליצירת שיזוף מלאכותי החלו להופיע כבר בתחילת המאה ה-20. שנות ה-50 הביאו איתם את הטלוויזיה והקולנוע הצבעוניים, ושינו לעד את פני האיפור בקולנוע. הוצאות הפרסום של קוסמטיקה ואיפור נאמד בכ-3 מיליון דולרים. עלויות דמיוניות לתקופה.
שנות ה-60-70 התאפיינו ברוח לחימה נשית ובהקמת התנועה הפמיניסטית, והמראה הטבעי שלט ופגע משמעותית במכירות האיפור והקוסמטיקה. המגמה הזו התהפכה בחזרה בשנות ה-80, עם השפעת הפופ על האופנה והופעתן של דמויות צבעוניות תרתי משמע, כמו בוי ג'ורג', אנני לנוקס וסינדי לאופר.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Related Posts