היופי שלך, הידע שלנו.
התקשרו עכשיו! 052-4339725

טיפולי פנים – הבהרה

העור והכתמים
לעור תפקידים רבים, כאשר העיקרי ביניהם הוא הגנה על הגוף מגורמים חיצוניים. שתי השכבות העיקריות של העור הינן שכבת האפידרמיס - השכבה החיצונית, והדרמיס - השכבה הפנימית. בין השכבות נמצאים תאים הנקראים מלונוציטים ובתוכם נמצא המלנין, שהוא החומר הדומיננטי בקביעת הצבע של העור, והוא נתון להשפעות רבות, כגון הורמונליות, קרינה אולטרא סגולה בחשיפה לשמש, תרופות, גנטיקה וכו.
תופעות הקשורות בפיגמנט המלנין הן עודף צבע, פיגמנטציה בכתמים כהים (חומים לרוב) וחוסר צבע, היפופיגמנטציה בצורת כתמים לבנים.

הבעיה
לעור "מנגנון זכרון" ארוך טווח, כך שחשיפה לשמש בגיל צעיר תבוא לידי ביטוי על עורנו בגילאים מאוחרים יותר. החל מגיל 20 מתחילים להופיע כתמים על פני העור; לרוב כתמים חומים קטנים על גבי הפנים והמחשוף. במידה ולא מטפלים בכתמים אלה, הם מתכהים, גדלים ובכך מקשים על הטיפול בהם. לכן יש חשיבות מכרעת לטפל בכתמים מיד עם הופעתם, בין אם הסיבה להופעתם היא חשיפה לשמש, הריון, טיפולים הורמונליים או כל סיבה אחרת.

טיפול
מדובר בטיפול עוצמתי להפחתת כתמי פיגמנטציה, הפועל בעומק התאים האחראים על ייצור המלנין באמצעות: פילינג על בסיס חומצה המעכבת את ייצור האינזים טירוזינז האחרי על ייצור המלנין (אותו חומר הקובע את עוצמת כהות הכתם), החדרת ג'ל מרפא לאיזון זרימת המלנין ומסכת ויטמין C טהור. לרוב יש צורך בסדרת טיפולים, זאת כמובן בהתאם לאופי הכתמים, משך הימצאם על העור וכו'.
טיפול מקביל בבית הינו הכרחי להשגת תוצאות יעילות, כטיפול תומך לטיפול אצלנו בקליניקה. לרוב נעשה שימוש במשחות עם ריכוז גבוה של חומר פעיל אותם נמרח נקודתי על הכתמים. הקפדה על השימוש בבית תביא בוודאות לתוצאות נראות לעין ומוכחות מדעית.

תרשים פיגמנטציה


שילוב טיפול בקרני אור - IPL

במידת הצורך נשלב בטיפול גם את מכשיר ה-IPL, המטפל באמצעות הבזקי אור חזקים על הכתמים, שיגרמו ל'כוויה מבוקרת' וקילוף מבוקר של הכתם, שלאחריו יופיע עור חדש ורענן נקי מכתמים.
IPL = Intense pulsed light

פעולה הנעשית באמצעות הבזקי אור הפועלים בשלושה אורכי גל שונים. אורכי הגל ניתנים להתאמה בהתאם לגוון העור. ה-IPL עושה שימוש בקרן אור חזקה בעוצמתה. הטיפולים אינם כואבים, אין צורך באלחוש המקום, קרן האור איננה גורמת לכוויות, צלקות ופצעונים ומתאימה גם לבעלי גוון עור כהה.
יתרונות ה- IPL

הטכנולוגיה של הבזקי אור- IPL כבשה את העולם, הטיפול נעשה בעוצמות גבוהות מאוד- דבר המתאפשר אודות לכך שאין כאב, אין צריבה ואין חום בלתי נסבל (כיוון שהמערכת עובדת על קירור מים).
אישורים ובטיחות הטיפול

הטיפול ב-IPL בטיחותי מבחינה רפואית כיוון שאינו כולל קרינה, אינו גורם לכוויות ומתאים לבעלי עור כהה. המכשיר שברשותנו יוצר באנגליה מדגם I-PULSE והוא פרי פיתוח חדשני של רופאים מאוניברסיטת וולס. למכשיר יש את כל האישורים הדרושים על ידי משרד הבריאות הישראלי, FDA האמריקאי וה-CE האירופאי והוא נבחן בקפדנות באקדמיה המדעית והוכח שאינו מזיק לבריאות.