היופי שלך, הידע שלנו.
התקשרו עכשיו! 052-4339725

קוסמטיקה רפואית – אנטי אייג'ינג


קוסמטיקה רפואית - אנטי אייג'ינג הוא שם כולל לטיפולים הניתנים במסגרת קוסמטיקה רפואית שמטרתם עיכוב ההזדקנות ודחיית השינויים החלים בגוף עם חלוף השנים.
תהליך מורכב זה של עיכוב השינויים בעור ושיפור מראהו ובריאותו הינו תהליך ממושך, הדורש התמדה בהגעה לטיפולים משמרים על בסיס קבוע. מתאים להתחיל בסוג טיפולים זה לאחר גיל 35.

הסיבות להזדקנות העור:
• גיל כרונולוגי
• חשיפה לשמש
• עישון
• אורח חיים מתוח
• מחסור בשעות שינה
• חשיפה לרדיקלים חופשיים - מזון,עישון פאסיבי/אקטיבי,זיהום אוויר
• חוסר בויטמנים A,C,E ונוגדי חמצון
• שינויים הורמונאליים-בגיל המעבר ירידה ברמת הורמון האסטרוגן, מה שמאיץ את תהליך ההזדקנות.

ישנם טיפולים רבים, בין השאר בעולם הרפואה אלטרנטיבית כמו רפואה סינית למשל, המסייעים לנשים בגיל המעבר. מאמר זה דן בטיפולים שמציעה הקוסמטיקה הרפואית לנשים כדי לשמור על בריאות עורן.


הטיפולים הקבועים במסגרת קוסמטיקה רפואית לשמירה על מראה עור צעיר ובריא:
קוסמטיקה רפואית - פילינג:

כחלק מטיפולי קוסמטיקה רפואית - אנטי אייג'ינג, חידוש וקילוף עור הפנים בדרגות שונות בהתאם לצורך. הפילינג מדמה תהליך טבעי שנעשה בעור בעודו צעיר - השלה ויצירה של תאי עור חדשים. התהליך הטבעי פוחת עם השנים עד שנפסק לחלוטין. קילופים מבוקרים הנערכים בטיפול פנים קבוע חושפים עור בוהק ומשפרים ספיגה של ויטמינים ונוגדי חמצון. פילינג רפואי מבוצע באמצעות תכשירים פארא רפואיים ומועצמים באמצעות מכשירים טכנולוגיים כמו מכשיר ה- IPL שברשותנו, העובד בהבזקי אור שמחממים את הרקמות ומעודדים ייצור מחדש של הקולגן האחראי על מיצוק וגמישות העור ובכך משפרים את מוקדי הנפילה של עור הפנים. הפילינג מחדש את העור וה-IPL ממצק את העור.קוסמטיקה רפואית - נוגדי חמצון:

אחת הבעיות השכיחות בהזדקנות העור היא חשיפה לרדיקלים חופשיים, שהם תוצרי לוואי הנוצרים באופן טבעי בתהליך הנשימה וממלאים בגוף תפקידים חיוניים. בנוסף לכך הםאחראים גם לתהליך ההזדקנות, לבלאי מוקדם והתנוונות הגוף, גם כאן נכנסת קוסמטיקה רפואית כטיפול מונע.
בעולם המתועש גורמים חיצוניים מעצימים את יצירת הרדיקלים החופשיים בגוף באופן מלאכותי כדוגמת קרינה, עישון, זיהום אוורי וכו.
נוגדי רדיקלים / נוגדי חמצון חזקים הם ויטמין C, ויטמין E, חומצה אלפא ליפואית, סלניום ואבץ.
שימוש קבוע בנוגדי חמצון במריחה ישירה על העור יגנו על העור מפני רדיקלים חופשיים. הם ישמשו כחיץ בין הרדיקל החופשי לבין התאים, ששם מתבצע ההרס. ככל שנספק לעור יותר נוגדי חמצון כך יזדקן ויפגע פחות.

חומצות אלפא הידרוקסיות - קוסמטיקה רפואית

בין יתרונותיהן הרבים של החומצות האלפא הידרוקסיות נמנית השפעתן על תהליך אגירת המים בעור, על ידי עידוד העור לייצר חומצה היאלרונית, המשמשת כמקור לחות טבעי לעור.
מכאן נובע כי שימוש בתכשירים המכילים חומצות אלפא הידרוקסיות, הוא חלק בלתי נפרד מטיפול אנטי אייג'ינג הנגזרים מטיפולי קוסמטיקה רפואית.
יתרונן נוסף המאפיין את החומצות הוא נטייתן לפרק את ה"דבק הבין תאי" שבין תאי העור המתים, וכך לאפשר את הסרתם ואת התחדשות העור על ידי גירוי יצירת תאים חדשים.
התהליך הזה בא לידי ביטוי בעור חלק, אחיד ובריא.
לקריאה על חומצות אלפא הידרוקסיות ופילינג

רטינול

חומר נוסף בטיפולי קוסמטיקה רפואית - אנטי אייג'ינג הוא הרטינול חומר הנגזר מויטמין A וידוע בהשפעתו מרחיקת הלכת על יצור תאים בשכבות העור התחתונות. מדובר בסוכן חשוב בטיפול ושיקום עור הסובל מנזקי שמש, יובש, קמטים וקמטוטים, וגם אקנה.
על ידי עידוד ייצור מוגבר של חלבוני עור, כגון קולגן, אלסטין וחומצה הילארונית, הרטינול משיג מראה עור בריא, רענן ומוצק.